Brotherhood Of Hellenic Heroes [BOHH]
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΑρχικήΑρχική  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» Νέο PC - Νέα Προβλήματα
PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠαρ 25 Οκτ 2013 - 8:13 από johnmactavish22

» ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ TEAMSPEAK
PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΔευ 7 Οκτ 2013 - 11:15 από johnmactavish22

» SYLOGI PAY SAFE
PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠεμ 13 Ιουν 2013 - 11:52 από Επισκέπτης

» 1st clan wars campaign leptomereies
PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠαρ 7 Ιουν 2013 - 23:23 από monkey5067

» ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ
PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠαρ 7 Ιουν 2013 - 2:54 από Nikosobixtis

» INTERACTIVE SPECIAL 3-7 IOUNIOU
PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΚυρ 2 Ιουν 2013 - 9:03 από Nikosobixtis

» TOTAL DESTRUCTION!
PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠαρ 31 Μάης 2013 - 6:28 από Nikosobixtis

» big and heavy part 3
PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠαρ 31 Μάης 2013 - 2:46 από Nikosobixtis

» 8.6 νέα αναβάθμιση
PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠαρ 31 Μάης 2013 - 2:43 από Nikosobixtis

» clan wars campaign
PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠεμ 23 Μάης 2013 - 7:48 από scooby2gr

Teamspeak Viewer
teamspeak Hosting by InstantTeamSpeak.com

 

 PC configuration για καλό FPS

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012 - 2:41

Επειδή το PC μου είναι σχετικά παλαιό και παίζω στην μινιμουμ ανάλυση σκεύτομαι για αναβάθμιση αλλά με λογικό κόστος. Διάβασα ότι οι AMD και οι ΑΤΙ δεν τα πανε καλα με το WOT. Θα ήθελα την άποψη από τους υπολoγιστές σας. Σκεύτομαι πάντως για τον AMD A10-5800 με μια δεύτερη κάρτα σε crossfire.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Beast Dam
Forum Moderator
The Beast Dam


Αριθμός μηνυμάτων : 295

PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012 - 2:59

Δεν γνωρίζω από AMD και δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Εγώ έχω έναν Pentium Quad Core στα 2.6 με 3.2 GB Ram και μία GF9600 GT. Κι εγώ έχω χαμηλές ρυθμίσεις, τις χαμηλότερες αλλά παίζω με 50-60 FPS. Πόσα σκοπεύεις να διαθέσεις για την αναβάθμιση;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thebeastdam.blogspot.gr/
c_mos
Λοχαγός



Αριθμός μηνυμάτων : 113

PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012 - 3:00

Πες μας τι Η/Υ εχεις αυτη τη στιγμη για να μπορεσουμε να βοηθησουμε αφου μιλαμε για αναβαθμιση.
Επισης πες μας σε τι αναλυση 8ες να παιζεις.
Οσο για αυτo που λες οτι το παιχνιδι δεν τα παει καλα με ΑΤΙ καρτες δεν το γνωριζω, γνωριζω ομως οτι το .dds format ειναι της nvidia και το WOT εχει πολλα dds αρχεια μεσα. Εγω μια φορα πηρα Nvidia GT 630 2gb me 80E...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012 - 3:18

c_mos έγραψε:
Πες μας τι Η/Υ εχεις αυτη τη στιγμη για να μπορεσουμε να βοηθησουμε αφου μιλαμε για αναβαθμιση.
Επισης πες μας σε τι αναλυση 8ες να παιζεις.
Οσο για αυτo που λες οτι το παιχνιδι δεν τα παει καλα με ΑΤΙ καρτες δεν το γνωριζω, γνωριζω ομως οτι το .dds format ειναι της nvidia και το WOT εχει πολλα dds αρχεια μεσα. Εγω μια φορα πηρα Nvidia GT 630 2gb me 80E...

To παρον σύστημα είναι Νvidia 7950GT με Opteron δυπύρινο στα 2,7 και 2Gbyte μνημη Win XP.Πάει περιπου το ιδιο με το laptop p7450 2,13GHz Nvidia GT240 M και 4Gbyte ram με Win 7 64bit. Θα ήθελα να παίζω άνετα 30fps + με medium ρυθμίσεις

Για επεξεργαστή, μνήμη, motherboard, και κάρτα γραφικών 350 Ευρώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
c_mos
Λοχαγός



Αριθμός μηνυμάτων : 113

PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012 - 3:58

Se ti analysh ta 8es auta? full HD na paizei k stn TV? h ligotero? Mporei apla na valeis mia karta k na mhn allakseis tpt allo kai na thn glytvseis me 100-150e
Poion epeksergasth exeis akribws??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012 - 8:05

Νικο σου παραθετω ενα λινκ στο οποιο εχουν φτιαξει διαφορες συνθεσεις για gaming pc το οποιο πιστευω πως θα σε καλυψει απολυτα ως προς αυτο που ψαχνεις.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Δες ενδεικτικα ενα configuration:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Εχουν ορισμενα gaming pc με κοστος μεχρι 400 ευρω στα οποια περιλαμβανουν κ σκληρους δισκους κ κουτια κλπ οποτε αν τα αφαιρεσεις αυτα πιστευω πως στα 350 ευρω που ψανχεις ολο κ κατι θα βρεις... Απλα προσεξε αυτα που εχεις ηδη πανω στο pc σου και δν θελουν αλλαγμα να ειναι συμβατα με τα καινουρια.
Επισης προσωπικη αποψη ειναι ως οταν δινεις χρηματα για ενα gaming pc, ειναι κριμα να στοχευεις σε medium settings και μετριες αναλυσεις. Καλυτερα να μαζεψεις μερικα ακομη γιατι με τον ρυθμο που κινουνταιοι εξελιξεις γρηγορα το medium θα γινει low και θα ψαχνεσαι ξανα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012 - 8:32

To μονιτορ είναι 1650 χ1080. Το θέμα του να βρω best value for money το έχω από μόνος μου. Η δουλειά μου είναι η τεχνολογία. Το πρόβλημα μου είναι το συγκεκριμένο παιχνίδι και αυτό που διάβασα σε φορουμ ότι δεν τα πάει καλά με ATI. Όποιος εχει ΑΤΙ αν μπορεί να μου γράψει ποια κάρτα έχει σε τι ανάλυση παίζει με τι setting (low medium etc) και τι frame rate έχει. Επίσης και για NVIDIA θα ήθελα όμοιες πληροφορίες. Από τι απαντήσεις θα βγάλω μέσο όρο και θα πράξω ανάλογα. Πάντα σε τέτοιου είδους αγορές πρέπει να στοχεύεις στο μεσαίο προς μεγάλο μέρος της αγοράς. Έχω σταματήσει να πετάω χρήματα στο PC εδώ και χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012 - 8:39

Νικο εγω εχω ati. Radeon 5770 HD flex edition. Τα τρεχω ολα σχεδον στο maximum και σε αναλυση 1920x1080. Τα fps του παχνιδιου ειναι αναλογα τα κεφια του κ τις πιστες. Σε μια δυο φτανει και τα 22-25... Δεν ξερω κατα ποσο φταιει η ati αλλα ξερω οτι το wot ειναι πολυ κακογραμμενο σαν παιχνιδι με αρκετα memory leaks. Τωρα ας πει κ καποιος που εχει nvidia να δουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΤετ 14 Νοε 2012 - 14:19

Ευχαριστώ Mitsako για τις πληροφορίες. Ουσιαστικά με αυτό που μου λες με καλύπει μια κάρτα 6770 και 7770. Τι επεξεργαστή και μνήμη έχεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε 2012 - 2:45

Επεξεργαστη εχω i5 760 στα 2,80 GHz και μνημες 8GB DDR3 sta 2GHz.
Δλδ κανονικα θα επρεπε να πιανει αρκετα υψηλα fps και να τρεχει απροβληματιστα, αλλα το Wot κανει τα δικα του ποτε ποτε...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Beast Dam
Forum Moderator
The Beast Dam


Αριθμός μηνυμάτων : 295

PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε 2012 - 5:01

mitsakos23 έγραψε:
Επεξεργαστη εχω i5 760 στα 2,80 GHz και μνημες 8GB DDR3 sta 2GB.
Δλδ κανονικα θα επρεπε να πιανει αρκετα υψηλα fps και να τρεχει απροβληματιστα, αλλα το Wot κανει τα δικα του ποτε ποτε...!

Windows 7 Home ή Premium 64 bit έχεις δηλαδή; Επιπλέον ο επεξεργαστής σου είναι καινούργιος αλλά τα 2.8 το περιορίζουν λίγο, γι'αυτό κάνει ίσως τα δικά του. Τέλος οι Ram σου, εάν έχεις τα Windows που είπα πιο πάνω είναι πολύ καλή αλλά λόγω επεξεργαστή, περιορίζεται κι αυτή (Πολύ λίγο όμως). Γενικά έχεις πολύ καλό PC αλλά τα γραφικά του WoT (Πλέον) θέλουν περισσότερο αν θέλεις να το παίξεις full Graphics.

Κοίταζα χθες να κάνω μία αναβάθμιση στον δικό μου γιατί με το stream, με διαλύει λίγο. Κατέληξα σε αυτό το σετ:

Μια απλή Motherboard για i7, όχι τίποτα τρελό, έναν i7 στα 3.8 GHz, Windows Premium 64 bit (έχω τα 32bit), 16 GB DDR3 Ram και μία GF 640 GTX GDDR5 στα 2 GB. Σύνολο αναβάθμισης περίπου 650€, ίσως και παραπάνω αν επιλέξω να βάλω και μια υδρόψυξη με 50€. Το αποτέλεσμα θα είναι ένα PC που θα φυσάει για τα επόμενα 5 χρόνια, όπως έφτιαξα και αυτόν που έχω τώρα, πριν 5 χρόνια.

Πιστεύω ότι μία αναβάθμιση σε ένα κομμάτι του PC,δεν θα κάνει την τρελή διαφορά, εκτός αν αυτό το κομμάτι κρατάει πίσω το υπόλοιπο PC. Μια κάρτα γραφικών δεν πάει χαμένη όμως. Ότι και να αποφασίσεις να αλλάξεις αργότερα, μπορείς να την χρησιμοποιήσεις. Το μεγάλο ζόρι είναι ο επεξεργαστής γιατί πιθανόν θέλει αλλαγή Motherboard και αλλαγή Ram και βρίσκεσαι στο τέλος να παίρνεις ολόκληρο PC Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thebeastdam.blogspot.gr/
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε 2012 - 5:42

The Beast Dam έγραψε:
mitsakos23 έγραψε:
Επεξεργαστη εχω i5 760 στα 2,80 GHz και μνημες 8GB DDR3 sta 2GB.
Δλδ κανονικα θα επρεπε να πιανει αρκετα υψηλα fps και να τρεχει απροβληματιστα, αλλα το Wot κανει τα δικα του ποτε ποτε...!

Windows 7 Home ή Premium 64 bit έχεις δηλαδή; Επιπλέον ο επεξεργαστής σου είναι καινούργιος αλλά τα 2.8 το περιορίζουν λίγο, γι'αυτό κάνει ίσως τα δικά του. Τέλος οι Ram σου, εάν έχεις τα Windows που είπα πιο πάνω είναι πολύ καλή αλλά λόγω επεξεργαστή, περιορίζεται κι αυτή (Πολύ λίγο όμως). Γενικά έχεις πολύ καλό PC αλλά τα γραφικά του WoT (Πλέον) θέλουν περισσότερο αν θέλεις να το παίξεις full Graphics.

Ναι, 64bita. Beast ο επεξεργαστης ειναι αρκετα δυνατος, σιγουρα δεν ειναι i7 αλλα εκει φευγει αρκετα το κοστολογιο! Δεν ειναι απλα ενας Pentium 4 sta 2.8, ειναι i5 που σημαινει 4 πυρηνες χρονισμενοι στα 2.8... Και στο λεω οτι ειναι δυνατος γιατι παιζω πολυ βαρια παιχνιδια, skyrim ας πουμε,battlefield 3, crysis 2, και διαφορα αλλη θηρια που καμια σχεση με το wot, σε full γραφικα χωρις κανενα προβλημα. Απλα να ξερεις οτι το wot ειναι κωδικοποιημενο με τετοιο που χρησιμοποιει μονο εναν πυρηνα απο τον επεξεργαστη. Κατι εξαιρετικα τραγικο για παιχνιδι του 2012... Και αν συμπεριλαβεις κ το ποσο κακογραμμενο ειναι, ας τα να παν! Facepalm
Γι'αυτο υπαρχουν κ τοσα παραπονα απο χρηστες με ικανους υπολογιστες που τους κανει κολπα το παιχνιδι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
c_mos
Λοχαγός



Αριθμός μηνυμάτων : 113

PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε 2012 - 6:03

dds arxeia = pleonekthma se nvidia

Ara an o stoxos einai basika na paikseis WOT 8a koitakseis na breis kati se nvidia

Ayto poy soy proteinw einai na deis ti CPU foras akribws kai na psakseis poia einai h kalyterh GPU gia auton ton epeksergasth, gt poly apla 8a glytvseis lefta

O Ksouras poy einai filos k ta leme exei enan 4pyrino 1hs genias an den apatwmai kai exei balei panw mia nvidia GTX 560 (200E) kai trexei full HD kai apo oso exoyme syzhthsei einai ikanopoihmnos.

To WOT den exei idietaires apaithseis apo CPU
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΤρι 27 Νοε 2012 - 22:38

Τελικά αγόρασα τον A10-5800. To αποτέλεσμα σε αρχικό στάδιο είναι γραφικά σε medium. Πιθανόν με προσθήκη μίας φθηνής κάρτας σε crossfire να επιτύχω το μέγιστο. Έχει κανείς ΑΤΙ 6670?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠεμ 29 Νοε 2012 - 1:38

Κατ´ αρχήν παιδιά να ξέρετε ότι το WOT έχει ένα από τα χειρότερα game engine που έχω δει!!!! Ετσι που το έχει φτιάξει η Bethesda , αυτή την στιγμή χρησιμοποιεί μόνο 1 πυρήνα της cpu με αποτέλεσμα, οοοοολα τα μικρα και μεγαλα προβληματα του εχουμε συναντησει on line. Και φυσικα θα μου πειτε οτι η εταιρια αυτη εχει βγαλει και πολυ καλα παιχνιδια, συμφωνω, αλλα οχι στην περιπτωση του WOT.
Οσο για την 6670, ακομα και αυτη με τα GDDR5, ειναι πολυ πιο αργη απο την πολυ πιο παλια 4870 (ακριβως μιση ταχυτητα σε ολα!!!).

Αν λοιπον, που ειχα την 4870 και σε αναλυση 3840Χ1080 τα fps ηταν 5-10, σκεφτητε το αποτελεσμα της 6670. Σε 1280Χ1024, με medium γραφικα, ελπιζω να φτασει το οριο για ενα αξιοπρεπες παιχνιδι των 30fps
Ετσι λοιπον οπως εχουν τα πραγματα, δεν μετραει στην παρουσα φαση η cpu αλλα η καρτα γραφικων οσο δυνατοτερη (και ακριβοτερη!!!!) τοσο το καλυτερο.

............... αν και μετα παμε σε αλλα τραγελαφικα παρατραγουδα!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠεμ 29 Νοε 2012 - 3:25

H Bethesda τι σχεση εχει?! Amazed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Beast Dam
Forum Moderator
The Beast Dam


Αριθμός μηνυμάτων : 295

PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠεμ 29 Νοε 2012 - 3:29

RipperB3Z έγραψε:
Κατ´ αρχήν παιδιά να ξέρετε ότι το WOT έχει ένα από τα χειρότερα game engine που έχω δει!!!! Ετσι που το έχει φτιάξει η Bethesda , αυτή την στιγμή χρησιμοποιεί μόνο 1 πυρήνα της cpu με αποτέλεσμα, οοοοολα τα μικρα και μεγαλα προβληματα του εχουμε συναντησει on line. Και φυσικα θα μου πειτε οτι η εταιρια αυτη εχει βγαλει και πολυ καλα παιχνιδια, συμφωνω, αλλα οχι στην περιπτωση του WOT.
Οσο για την 6670, ακομα και αυτη με τα GDDR5, ειναι πολυ πιο αργη απο την πολυ πιο παλια 4870 (ακριβως μιση ταχυτητα σε ολα!!!).

Αν λοιπον, που ειχα την 4870 και σε αναλυση 3840Χ1080 τα fps ηταν 5-10, σκεφτητε το αποτελεσμα της 6670. Σε 1280Χ1024, με medium γραφικα, ελπιζω να φτασει το οριο για ενα αξιοπρεπες παιχνιδι των 30fps
Ετσι λοιπον οπως εχουν τα πραγματα, δεν μετραει στην παρουσα φαση η cpu αλλα η καρτα γραφικων οσο δυνατοτερη (και ακριβοτερη!!!!) τοσο το καλυτερο.

............... αν και μετα παμε σε αλλα τραγελαφικα παρατραγουδα!!!!!!

Αν θεωρείς την Gf 640 GTX (GDDR5) αργή, τότε εσύ θες τουλάχιστον ένα μηχάνημα της Alienware αξίας 2500€ Trollface
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thebeastdam.blogspot.gr/
????????
Επισκέπτης




PC configuration για καλό FPS Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PC configuration για καλό FPS   PC configuration για καλό FPS Icon_minitimeΠεμ 29 Νοε 2012 - 5:50

mitsakos23 έγραψε:
H Bethesda τι σχεση εχει?! Amazed

αν δεν κανω λαθος, αυτη εχει στησει το παιχνιδι

The Beast Dam έγραψε:

Αν θεωρείς την Gf 640 GTX (GDDR5) αργή, τότε εσύ θες τουλάχιστον ένα μηχάνημα της Alienware αξίας 2500€ Trollface

Αχχχχ!!!! alienware!!!!! μην ξυνεις πληγες!!!!!
Βασικα, για την 6670 μιλησα, ναι ειναι αργη. Και 2 να βαλεις παλι αργο θα ειναι το pc. Δειτε τα στατιστικα απο μετρησεις:

Manufacturer: AMD
Series: Radeon HD 6k
GPU: Turks
Release Date: 2011-04-18
Interface: PCI-E 2.0 x16
Core Clock: 800 MHz
Shader Clock: 800 MHz
Memory Clock: 2000 MHz (4000 DDR)
Memory Bandwidth: 64 GB/sec
FLOPS: 768 GFLOPS
Pixel Fill Rate: 6400 MPixels/sec
Texture Fill Rate: 19200 MTexels/sec

Οσο για την GF640 GTX GDDR5 ετσι οπως την αναφερεις, η καρτα δεν υπαρχει πουθενα!!! Εκτος κι αν εννοεις τη GT 640, η οποια ειναι και αυτη μικρη και εχει:

Manufacturer: nVidia
Series: GeForce GTX 600
GPU: GK107
Release Date: 2012-06-04
Interface: PCI-E 3.0 x16
Core Clock: 900 MHz
Shader Clock: 900 MHz
Memory Clock: 891 MHz (1782 DDR)
Memory Bandwidth: 28.512 GB/sec
FLOPS: 691.2 GFLOPS
Pixel Fill Rate: 14400 MPixels/sec
Texture Fill Rate: 28800 MTexels/sec


Θα ηθελα να κανω μια παρατηρηση.
Ο καθενας μας αντιλαμβανεται τα παιχνιδια που παιζει με διαφορετικο τροπο. Για μενα, το να παιζω ενα παιχνιδι με 10 fps ειναι ανευ λογου και ουσιας. Φυσικα, δεν μπορουμε αυτες τις εποχες να χαλασουμε λεφτα, οποτε ο καθενας μας κανει οτι μπορει.

Παιδια, συγγνωμη που γραφω πολλα, αλλα εχω δωσει παρα πολλα λεφτα σε καρτες γραφικων, επεξεργαστων κλπ, εχουμε στησει με φιλους μου πανω απο 12 pc για games το τελευταιο καιρο, οποτε τα εχω προς το παρων "φρεσκα"!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
PC configuration για καλό FPS
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Brotherhood Of Hellenic Heroes [BOHH] :: Ερωτήσεις :: Γενικές ερωτησεις-
Μετάβαση σε: