Brotherhood Of Hellenic Heroes [BOHH]
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΑρχικήΑρχική  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» Νέο PC - Νέα Προβλήματα
Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 25 Οκτ 2013 - 8:13 από johnmactavish22

» ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ TEAMSPEAK
Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΔευ 7 Οκτ 2013 - 11:15 από johnmactavish22

» SYLOGI PAY SAFE
Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠεμ 13 Ιουν 2013 - 11:52 από Επισκέπτης

» 1st clan wars campaign leptomereies
Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 7 Ιουν 2013 - 23:23 από monkey5067

» ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ
Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 7 Ιουν 2013 - 2:54 από Nikosobixtis

» INTERACTIVE SPECIAL 3-7 IOUNIOU
Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΚυρ 2 Ιουν 2013 - 9:03 από Nikosobixtis

» TOTAL DESTRUCTION!
Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 31 Μάης 2013 - 6:28 από Nikosobixtis

» big and heavy part 3
Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 31 Μάης 2013 - 2:46 από Nikosobixtis

» 8.6 νέα αναβάθμιση
Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 31 Μάης 2013 - 2:43 από Nikosobixtis

» clan wars campaign
Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠεμ 23 Μάης 2013 - 7:48 από scooby2gr

Teamspeak Viewer
teamspeak Hosting by InstantTeamSpeak.com

 

 Που βαδίζει το παιχνίδι?

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
The Beast Dam
Forum Moderator
The Beast Dam


Αριθμός μηνυμάτων : 295

Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Που βαδίζει το παιχνίδι?   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ 2012 - 5:57

Το νέο update, που παρά τα 3 "και καλά" public test, βγήκε με πολλά bugs, ένα από τα οποία είναι τα γραφικά και τα fps. Ενώ το 8.0 υποσχόταν μείωση απαιτήσεων για τα fps έγινε το ακριβώς αντίθετο. Ενώ όλα πάνε καλά λοιπόν σε μία μάχη, ξαφνικά κολλάει η οθόνη, εσύ έχεις βγει από το βράχο και πας να βγεις και από το χάρτη. Ένα άλλο ωραίο είναι όταν ξεκινάνε όλοι, έχουν πάρει θέσεις και εσύ περιμένεις να συγχρονίσει το ασυγχρόνιστο στην εισαγωγή. Ένα ακόμη πιο ωραίο όταν έχεις το TD σου και μπαίνεις σε sniper mode και την στιγμή που είσαι έτοιμος να χτυπήσεις το ανυποψίαστο θύμα.... αυτό έχει φύγει και έχει έρθει από πίσω (και σου κάνει αβίαστο σεξ).

Αυτό λοιπόν το πολύ σημαντικό bug με τα γραφικά μαζί με τα άλλα πιο μικρά σε μέγεθος bugs μου θυμίζουν τις υπέροχες patch μέρες του World Of Warcraft. Για όσους δεν γνωρίζουν η εταιρία του WoW είναι μια moneylove εταιρία που μοναδικό σκοπό στην ζωή της έχει την είσπραξη περισσότερων χρημάτων για όσο το δυνατόν μικρότερη ποιότητα ή εργασία. Αυτή την τεχνική αρχίζει να υιοθετεί και η Wargamming.net που καθώς πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο όσον αφορά την ποιότητα ή την εργασία.

Επιπλέον, όταν εμφανίζεται ένα πρόβλημα (όπως αυτό 3-4 μέρες πριν που θέλανε επανεκκίνηση οι server και τα φόρουμ οργιάζανε από θυμωμένους παίχτες) τους πήρε 6 ώρες να απαντήσουν ότι το κοιτάμε το πρόβλημα. Αυτή είναι άλλη μία κλασσική τεχνική των φόρουμ του WoW.

Ευτυχώς ακόμα έχουν καιρό να αλλάξουν πλεύση αλλά πραγματικά πιστεύω ότι η διασημότητα τους βάρεσε κατά κούτελα. Ποια είναι η γνώμη σας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thebeastdam.blogspot.gr/
????????
Επισκέπτης




Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Που βαδίζει το παιχνίδι?   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ 2012 - 8:53

Η άποψή μου είναι ότι έχεις πρόβλημα στο pc σου ή/και στην σύνδεσή σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Beast Dam
Forum Moderator
The Beast Dam


Αριθμός μηνυμάτων : 295

Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Που βαδίζει το παιχνίδι?   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ 2012 - 12:02

Αυτό θα ίσχυε αν και πριν γινόταν το ίδιο. Αυτό άρχισε να συμβαίνει από το patch και μετά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thebeastdam.blogspot.gr/
????????
Επισκέπτης




Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Που βαδίζει το παιχνίδι?   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ 2012 - 12:50

Θεωρείς πιο πιθανό να έχει bugs που συμβαίνουν μόνο σε σένα ή να έχει πρόβλημα το pc σου; (κάτι να ψόφησε μέσα, να μην σηκώνεις τις νέες ρυθμίσεις, κλπ κλπ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Beast Dam
Forum Moderator
The Beast Dam


Αριθμός μηνυμάτων : 295

Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Που βαδίζει το παιχνίδι?   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 5 Οκτ 2012 - 1:16

Βασικά δεν γίνεται μόνο σε μένα, υπάρχει πρόβλημα με τα fps όπως παραδέχτηκε και η Wargamming.net

In sniper’s view, my frame-rate is very low . Do developers have any plans regarding this issue?

We are aware of this problem. On test server we saw this problem and we did a lot to try to solve it. For example, during the 4th test server we fixed several issues leading to low frame-rates. Even so, many players still have this problem. Regretfully, this is still an issue for many players and we will continue to work on it. I hope that in the next update (8.1) we will have the issues removed completely.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thebeastdam.blogspot.gr/
????????
Επισκέπτης




Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Που βαδίζει το παιχνίδι?   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 5 Οκτ 2012 - 4:40

Προσωπικά έχω ένα παρωχημένο desktop (5-6 ετών) και με το νέο update είδα καλύτερες επιδόσεις. Φυσικά θυσίασα τα εφέ και τα διακοσμητικά και με standard και low γραφικά έχω fps 70 -100.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Beast Dam
Forum Moderator
The Beast Dam


Αριθμός μηνυμάτων : 295

Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Που βαδίζει το παιχνίδι?   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 5 Οκτ 2012 - 6:24

Καλά δεν συμβαίνει πάντα και σε μένα. Το κουλό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ενώ τα fps είναι σταθερά στα 40-50 κολλάει χωρίς στην ουσία αυτά να πέσουν. Απλά θα χαμηλώσω κι άλλο τα γραφικά μπας και εξαφανιστεί το πρόβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thebeastdam.blogspot.gr/
stred
Επιλοχίας



Αριθμός μηνυμάτων : 48

Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Που βαδίζει το παιχνίδι?   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 5 Οκτ 2012 - 9:02

Το κουλο για μενα ειναι πως για 5-6 μέρες επαιζα κανονικα με το 0.8 και εδω και 2-3 μερες με ξεσκιζει οταν μπαινω σε sniper mode, με ριχνει απο τα 40 στα 20 και σερνεται... μολις τα γυρισα στα standard και οτι επιτρεπεται στο max και το παιχνιδι παει σφαιρα στα 80-100 και πεφτει στα 40-50 στο sniper..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Που βαδίζει το παιχνίδι?   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 5 Οκτ 2012 - 9:35

Βγάλτε τα εφέ από το sniper mode ;)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stred
Επιλοχίας



Αριθμός μηνυμάτων : 48

Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Που βαδίζει το παιχνίδι?   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 5 Οκτ 2012 - 10:25

Midblue έγραψε:
Βγάλτε τα εφέ από το sniper mode ;)

τα χω παντα κλειστα.. :shock:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Που βαδίζει το παιχνίδι?   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΠαρ 5 Οκτ 2012 - 11:26

Δεν ξέρω αν έχουμε κάτι διαφορετικό αλλά ποτέ δεν πέφτω κάτω από 50fps (συνήθως 70fps με διακύμανση 50-100fps) και σε sniper mode ανεβαίνουν. (Η μόνη περίπτωση που σε sniper mode μου έπεφταν ήταν με το laptop όταν είχα την onboard κάρτα γραφικών ενεργοποιημένη αντί για την αυτόνομη)

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TOFALOS
Στρατιώτης



Αριθμός μηνυμάτων : 8

Που βαδίζει το παιχνίδι? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Και εγώ είδα βελτίωση με γενικά χαμιλά σετ.   Που βαδίζει το παιχνίδι? Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ 2012 - 23:12

Παρόλα αυτά έχω λοου εφέ οχι οφφ και μαξ νροου ντιστανζζζ.Επισης τεξτουρ μιντιουμ.
Το θέμα είναι οτι ίσως βιάζονται λίγο παραπάνω.Το ένα απντέϊτ μετά το άλλο.
Αυτό όμως είτανε ριμέικ.Μεταφέρθηκε το παιχνίδι σε νέα μηχανή.Δεν είναι παίξε γέλασε.
Απο κεί και πέρα όμως όταν κάνεις 3 βδομάδες παμπλικ μπέτα μετά τι άλλο να κάνεις.
Γενικά με αυτά που έχω δεί συγκριτικά δε μπορώ να πώ οτι είναι απο τα χειρότερα κλάϊεντ μάλλον απο τα καλύτερα.Υπάρχουνε αυτή τη στιγμή παιχνίδια που κάνουνε τελικους 2 εκατομμυρίων δολλαρίων και το κλάιεντ άμα θέλει φορτώνει για να μπεις.Και άμα θελει δε σε πετάει σε κάθε παιχνιδι αλλα μόνο σε καθε 3.
Το λάπτοπ μου έχει π6100 2γίγα που είναι λίγα για γουιν7 και μια ΑΤΙ 6530Μ που παρά τα λοου σπεκ μου είναι το τελευταίο που θα μασήσει πάνο του.(370 γιούρο με 15ρα την άνοιξη φέτο κόστισε.)
Δεν ξέρω τι αλλαγές έγιναν που δεν ανακοινώθηκαν.Μπορεί πχ να έχουνε αλλάξει τα sader model σε 3 απο 2 κατι που θα το θεωρουσανε λογικό για όποιον έχει πι σι απο το 2006-7.Γενικά ποτέ αυτό το παιχνίδι όμως δεν πλασαρίστηκε ώς χαμηλών απαιτήσεων.Έχω δεί άλλα και άλλα που έπαιζες με πέντιουμ 3 να θέλουνε πια τα μάλλιά τους.Οπότε το θέμα είναι αν προτιμάς ένα σταθερό παιχνίδι απο ένα ever developing που σε κρατάει πιο πολύ και έχει πάντα ενδιαφέρον και δε στομώνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Που βαδίζει το παιχνίδι?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πως παίζετε το παιχνίδι?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Brotherhood Of Hellenic Heroes [BOHH] :: Ερωτήσεις :: Γενικές ερωτησεις-
Μετάβαση σε: